top of page

Pro všechny, co mají psa

Kniha Uvnitř psa má v českém (jinak velmi pěkném) vydání bohužel nepovedenou obálku. Pes na ní totiž nepůsobí přirozeně a přitom tato skvělá kniha pojednává právě o psí přirozenosti.


Originální obálka je o mnoho povedenější!

Alxandra Horowitzová je profesorkou psychologie a zabývá se především chováním zvířat. Uvědomila si, že vědecké studie zaměřené na zoopsychologii nejčastěji pracují s hlodavci nebo s lidoopy. A paradoxně bylo opomíjeno zvíře, které je již po mnoho tisíc let člověku neblíže - pes.


"Ani se žádného předmětu nemusíme dotknout, aby nás psi ucítili: při pohybu za sebou zanecháváme stopu z odumřelých buněk kůže. Vzduch je nasycen naším neustále se odpařujícím potem."

Podívejte se na svět jinak

Autorka nám v knize ukazuje, jak konkrétní věci vnímá pes. Jak vidí - není to ani barevně, ani černobíle. Jak slyší - má problém s určením směru. A hlavně jak cítí. Pes totiž prý cítí svět stejně tak, jako my jej vidíme. Je trochu těžké si to představit, ale příklady v knize vám s tím pomohou.


Pozorujte svého psa

Tato kniha je užitečná především pro lidi, kteří doma právě nějakého psa mají. Ono je vůbec dost těžké si představit, že by ji četl také někdo jiný - o lvech si rádi přečtete i když nikdy žádného mít doma nebudete, ale proč by někdo četl o psím myšlení, když psa nemá a když psů je všude plno?


"Co o záměru psa neprozradí hlava, to prozradí ocas."

Až tedy budete knihu Uvnitř psa číst, čtěte pozorně a ještě pozorněji sledujte svého psa, co zrovna dělá. Pravděpodobně uvidíte věci, které jste už viděli stokrát, ale teď začnete některé z nich chápat.


Je skvělé, když se člověk každý den dozví něco nového. Ne vždycky se to podaří, ale při čtení této knihy těch věcí bylo vždy hned několik. A proto vám ji rád doporučím.


AT.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Studio Trnka

Comments


bottom of page