TOP 10

Toto jsou knihy, které nás momentálně hodně baví 
a které jsou u nás k dostání.
Sledujte tento žebříček pečlivě a často, protože jej můžeme kdykoli změnit!

01

Vietnamské pohádky

Kniha pro děti obsahuje trochu jiné pohádky, bajky, mytologické příběhy a historické pověsti Vietů a také dalších etnických a národnostních menšin obývajících současný Vietnam.

02

Ústřičkova smutná smrt

Soubor 23 básní, v krásném limitovaném vydání, které zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity Tima Burtona.

03

Přetížená archa

Jak chytit luskouna, vzácnou poloopičku nebo kousajícího vydříka se dozvíte v knize světoznámého přírodovědce a spisovatele Geralda Durrella. Příběh o výpravě do Kamerunu, kam se autor vydal nachytat vzácné živočichy pro britskou zoo, vám určitě zvedne náladu.

04

Popel a sníh

Závratný příběh z exotického, takřka mystického prostředí severských pustin, jimiž se na přelomu let 1944 a 1945 přehnala takzvaná laponská válka. Je to příběh novinářky, která přijíždí v roce 1947 na sever psát reportáž o tom, jak se Laponsko zotavuje po skončení války a zároveň pátrá po osudu svého manžela.

05

Střepy na via Gemito

Román nejen pro milovníky Eleny Ferrante je silně autobiografickou rodinnou kronikou jednoho z nejvýznamnějších současných italských spisovatelů Domenica Starnone, ve které ožívá genius loci italské Neapole druhé poloviny minulého století.

06

Unesli Mňouka, Baskerville!

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka jsou opět na scéně. Příběhy od Miloslava Švandrlíka pro všechny kluky a holky, co se chtějí pořádně zasmát.

07

Odcizení

Severská výpravná sága o boji mladé ženy za práva a kulturní dědictví sámského lidu.

08

Atlas hub Šumavy a Novohradských hor

Právě teď nepostradatelná kniha pro každého zdejšího houbaře.

09

Arktické safari 

V loveckých stanicích severovýchodního Grónska se uprostřed drsné přírody a trudné samoty nadmíru daří podivínům všeho druhu. A toto jsou krásné povídky právě o nich.

10

Eliška Přemyslovna

Životopis naší české královny, která by letos oslavila kulatých 730 let.

-