top of page

TOP 10

Toto jsou knihy, které nás momentálně hodně baví 
a které jsou u nás k dostání.
Sledujte tento žebříček pečlivě a často, protože jej můžeme kdykoli změnit!

01

Co kdyby? (1. a 2. díl)

Tato kniha od tvůrce oblíbeného komiksu xkcda a bývalého vědce NASA vám nabídne překvapivé odpovědi na důležité otázky, na které vás možná nikdy ani nenapadlo se zeptat.

02

Severka

Nová kniha Niny Špitálníkové vypráví strastiplnou cestu za svobodou severokorejské uprchlice. Líčí však také její hříchy minulosti i pochyby, které ji po celou dobu doprovázejí.

03

Poslední medvěd 

Zraněný, vyhublý a osamocený medvěd žijící na Špicberkách se potká s malou holčičkou, která se ho rozhodne zachránit. Tento dojemný příběh potvrzuje, že každý bez ohledu na věk a sílu může vykonat velké činy a přispět k záchraně života na naší planetě.

04

S hlavou v oblacích

Fascinující a elegantně napsaná kniha o létání, o různých způsobech, jak přemoci gravitaci a pokořit třetí rozměr. Lidé sní o létání už stovky let, ale mnozí živočichové i rostliny našli řešení už před miliony let, jak v knize vysvětluje biolog světového formátu Richard Dawkins.

05

Bohemia a Albion

Kniha obsahuje řadu informací o česko-britských vztazích, které v historických publikacích nebo bedekrech nenajdete. Dlouholetý český diplomat Milan Jakobec vám v několika zábavných příbězích přiblíží práci diplomata v Londýně.

06

Filosofie moderní písně

V 60 textech píše Bob Dylan o písních jiných umělců, přičemž se od triviálních konstatování a dylanovsky poťouchlých žertíků odráží k zásadním postřehům o povaze populární hudby a umělecké tvorby vůbec.

07

Nomádská víra

Tři hořkosladké novely českého prozaika, básníka a textaře Pavla Brycze spojuje do jednoho tematického celku živý kontakt s osobami odešlými "na druhou stranu".

08

Smutek Belgie 

Monumentální román jednoho z nejvýznačnějších autorů nizozemské literatury Huga Clause přestavuje široké panoptikum osudů jedné rodiny ze západovlámského městečka od doby nástupu Hitlera k moci až do konce 2. světové války.

09

Strašidelné pohádky z celého světa

50 pohádek a příběhů, ze kterých bude dětem běhat mráz po zádech.

10

Tisíc let radostí a smutků

Čínský umělec a aktivista Aj Wej-Wej zaznamenal paměti nejen své a své rodiny (zejména svého otce, významného čínského básníka Aj Čchinga), ale také své země ovládané diktaturou komunistického režimu.

-

bottom of page