top of page

TOP 10

Toto jsou knihy, které nás momentálně hodně baví 
a které jsou u nás k dostání.
Sledujte tento žebříček pečlivě a často, protože jej můžeme kdykoli změnit!

01

Stezka Českem

Aneb první oficiální přechod po hranicích, na který se může vydat úplně každý. Ale pokud se na něj necítíte, můžete si alespoň přečíst inspirativní příběhy těch, kteří překonali sami sebe a vydali se na trasu, která jim změnila život.

02

Rostliny a lidský mozek 

Většina z nás pije kávu, čaj a jí čokoládu a v této knize se dozvíte, jak na nás z hlediska farmakologie nebo psychofarmakologie působí chemické látky odvozené z rostlin a hub, a zejména proč tomu tak je. 

03

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu

Francouzský historický román z dob kolonialismu je příběhem skutečné černošské otrokyně z Barbadosu a jejího boje s puritánskou společností amerického města Salemu.

04

Divocí sekáči

Román s regionálním tématem dosidlování šumavského Vimperka rumunskými Slováky odehrávající se ve 40. letech 20. století. Kniha je volným pokračováním úspěšného románu Duchové Šumavy.

05

Špína – Smradlavé dějiny hygieny

Proč je splachovací záchod jedním z nejdůležitějších vynálezů lidstva a nebo jak se sprchují kosmonautky se děti dozvědí v této poučné publikaci.

06

Čtyři múzy

Román inspirovaný obrazy Egona Schieleho. Autorka Sophie Haydock se zamýšlí na osudem žen, které stály slavnému malíři modelem.

07

Shuggie Bain

Zanedbané sídliště skotského Glasgow v období vlády Margaret Thatcherové a křehký, osamělý chlapec, který zde vyrůstá jsou tématem oceňovaného románu podávajícího svědectví života dělnických rodin té doby.

08

Dunabia

Toto je čtivá a na širokou veřejnost cílená historie Habsburků v Evropě. Kniha čtenáře nezahrne přívalem dat, spíš nabízí lidské portréty jednotlivých zajímavých členů rodu. A pozor! Vyšla také Germania, která stejným způsobem zprostředkovává dějiny Německa.

09

Paní Curieová 

Éve Curie, dcera Marie Sklodowské Curie, napsala perfektní životopis své maminky: pozoruhodné vědkyně, skvělého člověka a jedné z největších osobností 20. století.

10

Suma sumárum aneb čtyřicet posmrtných příběhů

Soubor esejů o možné podobě posmrtného života od jednoho z nejvýznamnějších soudobých neurovědců Davida Eaglemana.

-

bottom of page