top of page

TOP 10

Toto jsou knihy, které nás momentálně hodně baví 
a které jsou u nás k dostání.
Sledujte tento žebříček pečlivě a často, protože jej můžeme kdykoli změnit!

01

Ptáci – barvy pralesa

Nádherná, monumentální kniha obrazů a kreseb malíře a přírodovědce Jana Dungela z třiceti let výprav do Jižní Ameriky.

02

Internát

Román z ukrajinské současnosti popisuje útrapy lidí v zemi zasažené ruskou agresí.

03

Kalmann

Černý humor, kaluž krve a samý sníh! Na román, označovaný jako islandské Fargo, jen tak nezapomenete!

04

Rybářská chata

Norský román o muzikantovi, který má po svém strýci zdědit vlastnické právo na studené horské jezero, člun s inventářem, sítě a rybářskou chatu.

05

Půjdu s tebou

Dramatický historický román o lásce opředené temným tajemstvím. Co se asi dělo v chalupě ve švédském Hälsinglandu, kam se nastěhovali norští uprchlíci na přelomu 19. a 20. století? Podaří se po 70 letech toto tajemství odhalit?

06

Čtyři ženy a jeden pohřeb

Nový román skvělé arménské spisovatelky Narine Abgarjanové (Tři jablka spadlá z nebe) nám představí tragické i komické osudy obyvatel jednoho arménského městečka.

07

Malý dům

Příběh předválečného a válečného Japonska tak, jak jej zaznamenala téměř devadesátiletá Taki ve svých vzpomínkách. Tato dívka z chudého venkova nastoupila službu u maloburžoazní domácnosti pana Hiraie v „malém domě“ na předměstí Tokia. Podrobně líčí předválečné zvyky, společenské vztahy, rovněž dosah historických událostí, rostoucího nacionalismu a devastaci po kapitulaci Japonska v roce 1945.

08

Mami, miluju

Nová kniha rozhovorů Aleše Palána a Anny Palánové tentokrát na téma vztahů mezi matkou a dcerou - tedy vztahu, který patří k těm nejdůležitějším, ale také nejsložitějším.

09

Tvá nepřítomnost je tmou

Víte, bez čeho bychom my lidé nepřežili? Bez žížal. Tihle nevidomí básníci hlíny, tak jako my se pomalu propracovávají temnotou, zajišťují zemině dostatek kyslíku, jinak by v ní nic nerostlo. Více najdete v další knize talentovaného islandského autora Jóna Kalmana Stéfanssona.

10

Vojenka

Polská autorka Magdalena Grzebałkowska vypátrala pamětníky, kteří zažili válku, když jim bylo pár let. Malí uprchlíci, malí vojáci, malí vězni lágrů. Děti v místech, kam nepatří, o tom je tato mimořádně citlivá reportérská zpráva.

-

bottom of page