TOP 10

Toto jsou knihy, které nás momentálně hodně baví 
a které jsou u nás k dostání.
Sledujte tento žebříček pečlivě a často, protože jej můžeme kdykoli změnit!

01

Bílá nemoc

Protiválečná kniha Karla Čapka v novém komiksovém vydání je nyní zase velmi aktuální.

02

Co je odtud vidět

Mezinárodně oceňovaný román německé autorky je příběhem malé Luisy, díky níž odhalujeme život malé poklidné vesnice s magickou atmosférou. Je to dojemný příběh o lásce, ztrátě a hledání našeho místa ve světě, i když to místo je právě tam, kde se nalézáme.

03

Praga Piccola

Nový román od Miloše Urbana, tentokrát z prostředí jedné libeňské automobilové továrny na sklonku Rakouska-Uherska a pak ve dvacátých a třicátých letech první republiky. Kniha je také velmi zajímavě graficky zpracována.

04

Mrazík s pendrekem v ruce

Kniha od Saši Mitrofanova určená pro ty, kdo se snaží pochopit, proč je Rusko takové jaké je, a proč nebude nikdy jiné.

05

Smrt na kůru

Hrdinů není nikdy dost a proto tu máme knihu připomínající jeden z nejodvážnějších činů v dějinách našeho národa – likvidaci říšského protektora Reinharda Heydricha.

06

Výpravy do divočiny

Žijící legenda a průvodce sérií Zázračná planeta z produkce BBC, David Attenborough, vypráví příběh začátku své kariéry přírodovědce, dokumentaristy a popularizátora.

07

Zaslíbené země

Kniha francouzského spisovatele Jeana Michela Guenassia navazující na veleúspěšný román Klub nenapravitelných optimistů.

08

Pohyb!

Ve zdravém těle zdravý duch! Všichni víme, že cvičení mění způsob, jakým přemýšlíme a cítíme. Vědci ale teprve začínají zjišťovat, jak přesně to funguje. Teorii kniha doplňuje konkrétními radami, které mohou čtenáři aplikovat na vlastní život.

09

Josef Lada

Celobarevná obrazová monografie Josefa Lady, který je zde představen jako vůdčí zjev středoevropského výtvarného umění 20. století, a tím i jako jeden z mistrů světového malířství. (Který samozřejmě především ilustroval Mikeše a Švejka.) 

10

Písničky bez muziky

Neobyčejně důvtipné verše Emanuela Frynty o ježkovy, vrabčácích, krtkovi, jelenovi, tygrovi a mnoha dalších. Možná je znáte i s muzikou - tu totiž k většině z nich složil Petr Skoumal. 

-