top of page

Tři knihy o Miladě Horákové

Letos 27. června uplyne 70 let od justiční vraždy JUDr. Milady Horákové. Nesmíme na ni nikdy zapomenout a proto je dobře, že vycházejí hned tři knihy, které připomínají tuto statečnou ženu.

Názvy prvních dvou knih svým názvem odkazují k poslednímu dopisu Milady Horákové. Jmenují se: "Mám klid ve svém svědomí" a "Jdu s hlavou vztyčenou".


První kniha vyjde až na konci června, nicméně podle anotace rozebírá především odbojovou činnost Milady Horákové. Jejím autorem je historik Jan Synek


Druhá kniha se více věnuje rodině a životu Milady Horákové. Jejím autorem je publicista Daniel Anýž, který nás v ní seznamuje s dosud nezveřejněnými vzpomínkami pamětníků.


Třetí kniha je dílem spisovatele Zdeňka Ležáka a výtvarnice Štěpánky Jislové. Je to vlastně takový stostránkový komiksový medailon Milady Horákové - ideální první krok, jak se seznámit s touto naší moderní hrdinkou.


Pro poslední dvě knihy si k nám už můžete přijít. Pro tu první se zastavte až na začátku prázdnin. A 27. června si vzpomeňte na Miladu i na její vrahy.


AT.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page