top of page

První české vydání českokrumlovské vlastivědy Thomase Gallistla.

Minulý týden vyšla nákladem Jihočeské univerzity kniha nazvaná: "Českokrumlovsko na počátku 20. století" a vy si ji už nyní můžete přijít koupit k nám do knihkupectví. Jde o vůbec první české vydání původně německy psané vlastivědy českokrumlovského okresu od krumlovského učitele Thomase Gallistla (1850 - 1905). Text přeložil Helmut Wagner a nové vydání jako editor připravil a komentářem doprovodil Jindřich Špinar.


Nová regionální kniha právě u nás na pultu!

Jde vlastně o průvodce, který poutavě popisuje českokrumlovský region a jeho reálie konce 19. století. Dočtete se zde o přírodních poměrech jihu Čech, o historii významných míst, o průmyslu a podnikání. Seznámíte se také s pověstmi a pověrami. Samostatná kapitola je také věnována Hořickým pašijovým hrám.


Kniha je velmi pěkně, výpravně zpracována. Původní Seidlovy snímky jsou doplněny soudobými snímky Jiřího Plachého. Součástí je také historická mapa krumlovského okresu.


Thomas Gallistl

Škola, ve které Thomas Gallistl dlouhá léta jako ředitel působil, stála původně vedle kostela přímo naproti našemu knihkupectví. Až si od nás tedy svůj výtisk "českokrumlovské vlastivědy" budete odnášet, vzhlédněte nahoru ke kostelu a můžete se rovnou ponořit do vzpomínek na náš kraj, jak vypadal před více než 120 lety.


AT.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Studio Trnka

Comentários


bottom of page