top of page

Ne válce! Ano knihám!

V nastalé situaci i my stojíme za Ukrajinou a přejeme si totální debakl do nebe volající, nevyprovokované agrese V. Putina vůči nezávislému a demokratickému státu.

Myslíme na ukrajinské obyvatele, kteří prochází tvrdou zkouškou a jsou bezdůvodně masakrováni ruskými vojsky. Věříme, že toto zlo bude přísně potrestáno a to co nejdříve.

Doufáme také, že se naši přední zástupci vzchopí a začnou adekvátně a tvrdě postupovat proti této zlovůli ruského vedení a to i za cenu toho, že se všichni budeme muset vzdát našeho pohodlí.Jsme zásobeni ukrajinskou literaturou, takže si k nám můžete přijít pro knihy od ukrajinských autorů nebo pro knihy, které o Ukrajině pojednávají:

Ukrajinské 20. století – Volodymyr Vjatrovyč

Dívka v zeleném svetru - Krystyna Chiger

Kyjevská rus – Michal Téra

Katovo poslední přání - Jevhenija Kononenko

Kurkul - Maxim Butčenko


Chtěli bychom dodat odvahu také všem Rusům, kteří nesouhlasí s kroky, které podniká jejich vláda, aby se tomuto zrůdnému režimu postavili.

Připomínáme několik u nás dostupných titulů ruských klasiků:

Bratři Karamozovi – F.M. Dostojevskij

Anna Karenina – L.T. Tolstoj

Hrdinský čin – Vladimir Nabokov

Ivanov – A.P. Čechov


Věříme, že kultura a vzdělanost může porazit nízkost a omezenost lživé propagandy jakéhokoliv psychopata, který má pouze jediný smysl svého ubohého života – ničit a škodit pouze pro svůj osobní prospěch.


LT.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Studio Trnka

Comments


bottom of page